Kursbeskrivelse:
Vi ønsker gjennom dette kurset å gi dere muligheten til å bli bedre kjent med Genus-plattformen. Kurset er delt inn i flere deler for å gi et godt innblikk i hva Genus kan brukes til, og hvordan plattformen fungerer i praksis.
Innledningsvis gir vi en introduksjon til no-code som konsept, samt en overordnet gjennomgang av Genus. Deretter viser vi hvor raskt man kan gå fra idé til et synlig produkt gjennom live modellering. Her får dere også mulighet til å teste Genus selv underveis.
Avslutningsvis tar vi en titt under panseret på Genus, og ser på hvordan TypeScript kan brukes til å typesette modell og metadata. Vi viser også hvordan dynamiske egenskaper kan typesikres, og hvordan dette bidrar til å redusere kjøretidsfeil.
✨Det blir servert snacks og drikke underveis i kurset, og etter kursdelen går turen videre til restaurant for mat og mingling.✨
Informasjon fra Fagkom:
Ta med egen pc.
Vi minner om at dørene åpner 16:15, ventelisten åpner 16:25 og kurset begynner 16:30.
Påfølgende dag klokken 13.00 vil det på abakus.no bli gjort tilgjengelig en spørreundersøkelse som du må svare på for å kunne melde deg på nye arrangementer.