Forsidebilde til innhold

Kurs med EY

Kurs

Bli med på Cyber War games med EY!

Har du lurt på hvordan toppledelsen i selskaper forbereder seg på å håndtere større dataangrep? Bli med EY på en gøyal og lærerik kveld med Cyber War games, og finn ut!   Cyber War games er en spilløvelse som EY gjennomfører med kunder for å forberede dem på uventede problemstillinger og stress som kan oppstå ved en sikkerhetshendelse. Dette er også en øvelse vi har mye nytte av å kjøre internt i EY på tvers av avdelinger.  

Spillet går ut på å dele hvert lag inn i to grupper som skal spille mot hverandre fra forskjellige rom; War Room og Board Room.  

War Room: Spillerne som deltar i War Room inntar roller som journalister, kunder, IT-avdeling, Datatilsynet etc. De har i oppgave å generere henvendelser og store mengder kaos for Board Room. Her setter bare fantasien grenser! 

       Board Room består av medlemmer i styret, som for eksempel CISO, leder for teknisk avdeling, administrerende direktør, etc. Målet til Board Room er å håndtere alle henvendelser fra War Room på en best mulig måte. Roller vil bli utdelt ved start.  

Kurset krever ingen forkunnskaper, slik at dette vil være en lavterskel og lærerik øvelse for alle klassetrinn. Kurset vil bestå av en liten introduksjon til reglene, men mest praktisk utførelse og moro! 

Ta med deg en venn eller benytt muligheten for å bli kjent med noen nye! Dere blir delt inn i lag på rundt 5 stykker. Minst en på laget må ha med PC og mobiltelefon!   Kursinnhold:  

  • EY – kort introduksjon av oss 

  • Mat og drikke (pizza fra Grano) (cirka 16:30)

  • Cyber War games – Rask gjennomgang av spilleregler 

  • Praktisk spill 

  • Mingling fra ca. 18:30 

Bespisning og praktisk

NB! Ved påmelding må man velge bespisning!

Valgmulighetene er følgende pizzaer fra Grano:

Nr.1.Margherita,   Nr.3. Al proscuttio,   Nr.4 Vegetariana,  Nr.5.Parma,    Nr.10.Sarda

Hvis du melder seg på etter frist for prikk er du ikke garantert å få ønsket pizza.

  • Vi minner om at dørene åpner kl. 16:00, ventelisten kl. 16:10, og at kurset starter kl. 16:15.

Om bedriften

EY er en ledende global aktør innen blant annet IT og teknologirådgivning. Vår rådgivingsavdeling bistår våre kunder med å utnytte teknologi for å løse komplekse utfordringer. EY leverer tjenester over en bredde av fagområder – for å nevne noen: Teknologirådgivingsavdelingen tilbyr tjenester innen blant annet IT-strategi, digitalisering og prosjektledelse. Vi leverer tjenester knyttet til data analyse inkludert visualisering, kunstig intelligens og maskinlæring. I tillegg til Cyber-tjenester som sikkerhetsanalyser og penetrasjonstesting.
-
KJEL4, Kjelhuset
Frist for prikk
Arrangør
Kontaktperson

Kommentarer

Vennligst logg inn for å kommentere