Det vil bli presenteres et knippe gode frontend rammeverk som sammen med React og Redux gir en meget god verktøykasse for å løse vanlige utfordringer vi har når vi skal lage god frontend kode.
Kurset forutsetter grunnleggende kunnskap i hva Javascript og html er.
Kurset er 3-delt:
ES6: Først gis en nødvendig innføring i ECMAScript 6, den nye javascript standarden som React baserer seg på i utstrakt grad.
React: Deretter gis en omfattende innføring i hva React er, de ulike former for React komponenter vi har, React lifecycle - de ulike stadier en React komponent har, samt «internal state» i en React komponent.
Redux: Vi ser på hvordan React alene kan føre til programmer som har mindre bra struktur hva gjelder «separation of concerns», og hvordan Redux løser dette på en god måte.
Det blir servering av pizza underveis i kurset, som varer i ca. tre timer. Etter kurset setter vi kurs for Den Gode Nabo med hygge utover kvelden.
Making Waves er et konsulentselskap med 400 kunnskapsrike entusiaster innen strategi, design, teknologi og kommunikasjon. Vi designer, utvikler og vedlikeholder digitale tjenester som begeistrer, styrker merkevarer og skaper verdier. Vi er en del av The North Alliance, som består av ledende kommunikasjonsmiljøer i Sverige, Danmark og Norge.
Dørene åpner kl. 16.00, ventelisten åpner 16:10 og kurset starter kl. 16.15