Forsidebilde til innhold

BEKK

Kurs

Språket du lager kommer til å være forholdsvis enkelt. Det vil ha en håndfull forskjellige datatyper (integers, booleans, og symbols), variabler, enkle kontrollstrukturer, og førsteklasses funksjoner (med leksikalsk scoping).

Kurset består av 8 deler:

  • Del 1: Parsing

  • Del 2: Evaluering av enkle uttrykk

  • Del 3: Evaluering av mer komplekse uttrykk

  • Del 4: Variabler

  • Del 5: Funksjoner

  • Del 6: Lister

  • Del 7: Ta språket i bruk

  • Del 8: Ekstraoppgaver

Siden alle jobber i sitt eget tempo er det ingen fasit for hvilke deler en rekker de ulike kveldene, men forhåpentligvis vil de fleste rekke igjennom i løpet av alle tre kveldene.

Som en grov inndeling vil del 1/2/3 foregå første kveld, 4/5/6 andre kveld, og 7/8 siste kveld. Dette er imidlertid kun en pekepinn – det vil være helt greit å komme både lengre og kortere i løpet av en kveld. Hovedpoenget er å forstå hva man gjør – ikke å bli ferdig med testene. Det er også greit å delta selv om man ikke kan være med alle tre kveldene, men man må nok da belage seg på å fullføre noen av delene på egen hånd.

Forberedelser: Alle må på forhånd ha installert Python og et par biblioteker. Følg anvisninger på: https://github.com/kvalle/diy-lisp#prerequisites

Og husk å ta med laptop!

Under kurset vil vi ha en pause med bespisning og mingling, hvor vi etter pausen vil fortsette med kurset.

Vi gjør oppmerksom på at deltakere på del 1 vil få prioritet på del 2 & 3

-
EL-2
ForfatterAnonym

Kommentarer

Vennligst logg inn for å kommentere
Ukjent bruker

Fagkom vil minne om at dette kurset er satt opp fra 16:15 - 20:00, slik som del 1. Ikke 17:15 - 20:00 som det har stått tidligere. Det har også vært flere studenter som har lyst til å dra på promenadekonserten i Dødens dal, ettersom dette kurset er mye rettet etter eget tempo så vil det ikke være et problem å dra litt tidligere fra kurset for å rekke konserten også.